Sprężarki i kompresory śrubowe ATMOS


Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem i serwisem firmy ATMOS – producenta kompresorów stacjonarnych i przewoźnych. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór sprężarek ATMOS z serii Albert i SEC.


Sprężarki śrubowe - seria Albert

Charakterystyka sprężarek śrubowych z serii Albert: Przy stosunkowo niewielkiej mocy silników elektrycznych wykorzystano produkowane przez ATMOS Chrást, s. r. o. wydajne bloki śrubowe B100 o niskiej prędkości obrotowej. Zastosowanie napędu bezpośredniego i silnika elektrycznego Siemens z zapasem mocy zwiększyło niezawodność kompresora i wydłużyło żywotność elementów ruchomych. Użyte do produkcji kompresorów części wiodących producentów (silniki Siemens, przetwornice częstotliwości Danfoss, sterowniki Airmaster S1 marki CMC, zawory ssące VMC, itd.) gwarantują produktom ATMOS długoletnią żywotność oraz bezawaryjną pracę. Opatentowane przez firmę programy ATMOS Care System i ATMOSupervise zabezpieczają kompresory przed uszkodzeniami mechanicznymi odłączając urządzenie w razie wykrycia awarii, zużycia filtrów itp.


Sprężarki śrubowe - seria SEC

Wspólne parametry sprężarek śrubowych z serii SEC:

  • bardzo wytrzymała konstrukcja zapewniająca długą żywotność;
  • wykonanie z niezawodnych podzespołów dostępnych na rynku;
  • wysoka efektywność bloków śrubowych
  • do zastosowań przemysłowych.;
  • dostępne w wersjach stało obrotowych jak i zmienno obrotowych (wersja VARIO) z płynną regulacją wydajności;
  • możliwość łączenia w zespoły kilku sprężarek SEC-D Vario;
  • systemy zarządzania i kontroli wytwarzania sprężonego powietrza;
  • zgodność z wymogami UE w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska;

Kompresory śrubowe to sprzęt, który zapewnia stały dostęp do sprężonego powietrza. Są niezbędne w wielu zakładach przemysłowych, jak również w niewielkich warsztatach. W naszej ofercie znajdują się kompresory o różnych parametrach, w zależności od potrzeb klientów. Kompresory śrubowe ATMOS to niezawodny sprzęt wysokiej klasy producenta o uznanej renomie Oferujemy kompleksowy serwis kompresorów tego producenta.