Osuszacze ziębnicze do kompresorów sprężonego powietrza


W większości miejsc, w których pracują kompresory powietrza, niezbędne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza. Osuszacz ziębniczy służy do osuszania powietrza, które opuszcza kompresor. Dzięki temu, pomimo pracy kompresora, powietrze na hali czy w warsztacie jest suche i bezpieczne dla innych urządzeń lub towarów.

Działanie osuszacza ziębniczego polega na schłodzeniu powietrza do temperatury 2 stopni Celsjusza, co powoduje jej skroplenie i zebranie w separatorze, skąd jest ona odprowadzana na zewnątrz urządzenia.


Używane osuszacze powietrza

Osuszacz powietrza umieszcza się za kompresorem, a najlepiej za współpracującym z kompresorem zbiornikiem ciśnieniowym. Wydajność osuszacza musi być dopasowana do wydajności kompresora, do którego się go podłącza. Naszym klientom doradzamy w doborze odpowiedniego osuszacza ziębniczego.

W naszej ofercie używanych osuszaczy ziębniczych znajdziecie Państwo urządzenia takich marek jak Atlas Copco, Compair, Keaser, Boger, Donaldson, Grassair i wiele innych. W celu wyszukania odpowiedniej dla Państwa maszyny zapraszamy do przejrzenia naszej oferty:

prev next